Prof. Dr. Merkely Béla, Kós Hubert és Nagy Dávid a II. kerület díszpolgárai
Idén október 20-án adták át a II. Kerületért Emlékérmeket, a II. Kerület Posztumusz Díszpolgára és A II. Kerület Díszpolgára címeket a Klebelsberg Kultúrkúriában.
2024-ben a II. kerület díszpolgárai Kós Hubert olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszó, Prof. Dr. Merkely Béla Széchenyi-díjas akadémiai doktor, valamint Nagy Dávid olimpiai és Európa-bajnok párbajtőröző, posztumusz díszpolgár Komor Marcell építész, szakíró, a nemzeti szecessziós stílus képviselője.
Mellettük az önkormányzat II. Kerületért Emlékérmet adományozott Dr. Nikolits Ilona háziorvosnak, belgyógyász szakorvosnak, az orvostudományok kandidátusának, illetve a Hidegkúti Sport Clubnak, valamint a II. Kerület Utánpótlás Futball Clubnak.
